AeroPress kaffebrygger Clear Klar farge
Aeropress kaffebrygger Clear Klar farge
Den perfekte kompanjongen i hverdagen
Lekker liten espresso- og kaffebrygger
Art.nr.: A80-klar
Aeropress kaffebrygger Clear Klar farge
AeroPress Clear er en oppdatert versjon av Aeropress' ikoniske kaffepresser, laget med samme patenterte teknologi, men nå i krystallklar og supersterk Tritan™. Den gir fantastisk kaffe på kort tid og passer like godt på kjøkkenbenken som på reise. Den er kompakt, lett og slitesterk, og du kan enkelt ta den med deg i campingvognen, på hotellet, hytta eller båten for å nyte en førsteklasses kopp kaffe uansett hvor du er.
Det unike systemet kombinerer det beste fra flere bryggemetoder for å gi deg best mulig resultat. Vannet presses gjennom kaffen og filteret med et mildt trykk, slik at de friskeste og reneste smakene trekkes ut. Du får en kopp som er fyldig som espresso, myk som bryggkaffe og smaksrik som french press.
Alt du trenger for å bruke AeroPress, er varmt vann og favorittkaffen din. Hell, rør og trykk - du vet at den fungerer når du hører den karakteristiske lyden. Når du er ferdig, legger du den tettpakkede klumpen med kaffegrut i søpla eller matavfallsposen og skyller av stempelet. Utrolig god kaffe, klar på under ett minutt.
Aeropress leveres med ekstra mikrofiltre av papir, en omrører og et kaffemål for akkurat passe mengde kaffe.
- Kjempegod kaffe på kort tid
- Perfekt på kjøkkenet og på reise
- Gir et fyldig og jevnt resultat
- Tåler oppvaskmaskin
En genial liten 1-2 kopps brygger som lager noe av den beste kaffen vi har smakt på lenge.
Man kan brygge både kraftig mokkakaffe lik den som kommer ut av en Bialetti kanne eller en kopp som minner mer om filterkaffe.
Inkludert i pakken: 1 x Aeropress, 100 x papirfiltre, 1 x rørepinne, 1 x måleskje
Bryggeren bruker trykk for å brygge kaffe noe som gjør at det er mulig å ekstrahere ekstremt smakfull kaffe med 10 – 30 sekunders ekstraheringstid.
Slik gjør du:
- Legg filteret i filterholderen og skyll filteret i kaldt vann for å fjerne papirsmak.
- Monter filterholderen på den nederste delen av Aeropressen.
- Sett Aeropressen over en stor kopp eller mugge. Bruk trakten om nødvendig.
- Kok opp vann.
- Mål opp 14 til 18 gram nykvernet kaffe og ha den i Aeropressen. For filterkaffe bruk 14 – 16 gram lysbrent kaffe som er litt finere enn filtermalt. For mokkakaffe bruk 18 gram mørkbrent kaffe malt for espressokanne.
- Hell kokt vann i den øverste delen til Aeropressen, for å redusere temperaturen noe. Fullt håndtak til filterkaffe-stil eller halvfullt håndtak til mokkakaffe-stil.
- Hell deretter vannet over kaffen.
- Rør i kaffen og la den trekke i 10 sekunder for mokkakaffe og 20 – 40 sekunder for filterkaffe.
- Sett den øverste delen i aeropressen og len deg på slik at kaffen presses igjennom filteret.
- Rør i kaffen og server.
- Fjern filterholderen og press kaffegruten ut i søppelkassen. Skyll gummiproppen og filterholderen, og Aeropressen er klar for en ny runde.
| Pris | 899,00 kr |
|---|---|
| Leiepris | Ta kontakt for pris |
| Is Pakke i Postkassen Available | Ja |
| Økologisk | Nei |





